BEDAVA GEZİ İPUÇLARI -1

  • 30 Ağustos 2013
  • 104.857 kez görüntülendi.

 Yeni yerler görmek, gezmek,  eğlenmek farklı coğrafyaları  tanıyıp, farklı kültürleri tanımak ister misiniz?

“Kim istemez ki”  cevabınızı duyar gibiyim. Peki bunları cebimizde taşıdığımız kredi kartları ile yapabileceğinizi biliyor musunuz?

Durun hemen söylenmeyin  canım !” Biz de   biliyoruz  kredi kartıyla harcama yaparak gezmeyi” der gibisiniz.

Ay sonunda ödemeler nasıl olacak? 🙂

DEN HAAG (533x800) - Kopya 

Kredi kartlarınızla, sadece günlük ihtiyaçlarınızı karşılayarak bedava gezmek ve uçmak mümkün bunun için öncelikle cebinizdeki kredi kartının özelliklerini bilmek ve bu özelliklerini kullanabilmek önemli.Peki cüzdanınızda taşıdığınız hangi kartlar bu özelliği taşıyor bunu  biliyor musunuz? Bu yazımda öncelikle benim kullandığım mil programına dahil iki kredi kartından bahsedip diğer bankaların seyahat ettiren kredi kartları hakkında kısa bilgi vereceğim. Öncelikle belirtmek isterim ki hiç bir bankayla özel anlaşmam yok hangisini tercih edeceğiniz tamamıyla sizin seçiminiz olacak, bedava gezmek istemiyorsanız elbette ki kredi kartınızı eski haliyle kullanmaya devam edebilir veya hiç kredi kartı kullanmayabilirsiniz tercih tamamıyla sizin.

DİSNEYLAND (800x600) - Kopya

 

 Yapı Kredi Bankası-Adios

Öncelikle Yapı Kredi Bankasının ADİOS  kredi kartından bahsetmek istiyorum. Benim öncelikle kullandığım kredi kartım bu. YAPI KREDİ WORLD kartınız varsa bunu internet bankacılığından  ADİOS türüne çeviriyor, o andan itibaren ADİOS kredi kartının seyahat ettiren özelliklerinden yararlanmaya başlıyorsunuz. İsterseniz hemen avans puan kullanarak bedava uçmak, araç kiralamak, yurt içi ve yurt dışı otelde kalmak mümkün. Tamam her şey güzel de borçlandığınız avans puan nasıl kapanacak evet bunu 1 yılda kapatmanız gerekli ama bunu kapatmanın hatta hemen artı puana geçmenin   ipuçlarını  da vereceğim.

TAYLAND (600x800)

Öncelikle şunu belirtmek gerekli;

Kartınızı Adios özelliğine çevirdikten sonra bankanın kampanyalarda vermiş olduğu süreli puanlar ( hani hep o unutup harcamadan  silinen puanlar) ADİOS kartta silinmiyor.

Biriktirmiş olduğunuz puanlar seyahat harcamalarında 5 kata kadar daha değerli kullanılabiliyor. Örneğin normal kredi kartınızda 20 tl puan var ise bunu seyahat harcamalarınızda   özellikle düzenlenen kampanyalarda 5 katına kadar kullanabilmek mümkün.

Şunu kabul etmek gerekir ki normal harcamalarla puan toplamak çok zor hele dünyayı gezmek imkansız fakat;bankanın her ay düzenlemiş olduğu kampanyaların çok sıkı takipçisi olursanız market, benzin, giyim v.s ihtiyaçlarınızı bankanın sizi yönlendireceği mağazalardan puan karşılığı alışveriş yaparsanız dünyayı gezmek hayal olmayacaktır. Şu an sadece kampanyaları takip ederek sayısız yurt dışı seyahati yapan Adios kullanıcısının olduğunu linkini yazımın sonunda verdiğim forum sitesinden görmeniz mümkün.

   Küçük bir örnek vermek gerekirse örneğin xxxxx internet sitesinden 500 tl harca 100 tl puan kazan kampanyaları çok sık olmakta, telefon ihtiyacınızı ve ya başka bir ihtiyacınızı bu site aracılığıyla karşılarsanız kazanacağınız 100 tl puan en az 3 ile çarpılmakta 300 tl seyahatte kullanabileceğiniz puanınız olmakta. 

  • Adios ile  199 TL puana Avrupa’ya gidiş dönüş uçak bileti almak mümkün. Buna benzer bir kampanyaya daha katıldığınızda Avrupa’ya uçak bileti cebinizde demek.
  • Adios’un sevdiğim diğer bir özelliği de aile bireyleri arasında puan transferine izin vermesi aile bireylerinize de adios alıp puan aktarımı yapmak mümkün.
  •   World özellikli diğer kartlar VAKIFBANK- ANADOLUBANK VE TEB bankasının world özellikli kartlarıdır. Bu kartlardan Vakıfbank’ı kullanmaktayım. Vakıfbank’ın en avantajlı yönü yurt içi biletlerinde puanların 3 ile çarpılmasıdır.  Yine 199 TL puana Avrupa,  449 TL puana Dünyanın her yerine uçak bileti almak mümkün.  World’un bir çok kampanyasına Vakıfbank’da dahil olmakta fakat  ADİOS’ tan farkı süreli puanların silinmesidir fakat bunun da kolayı var avans puan kullanıp eksi puan bakiyesinde kalırsanız süreli puanlarınız da silinmemiş borçlu puanınıza eklenmiş olacaktır.
  •  Adios ile ilgili güncel kampanyaları gezi ipuçları ve kampanyalarına benim de  takipçisi olduğum
  • http://forum.donanimhaber.com/m_43479733/tm.htm    adresinden ulaşmak   mümkün.Bankanın resmi internet sitelerini takip etmenizde de yarar var.

http://www.adioscard.com/default.aspx?home

http://www.adiospremium.com.tr/default.aspx?home

http://www.vakifkart.com.tr/milplus-genel-bilgiler.aspx

http://www.tebworld.com/kampanyalar/mil-programi-kampanyasi.aspx

Yazımın 2. bölümünde diğer bankaların kredi kartlarından ve hava yolu firmalarının mil programlarından bahsedeceğim.

roterdam (720x480)

                            

             SEYAHAT İLE KALIN…  

             MURAT ÇOKSEYREK

               29-08-2013/ADANA

                                                                                     

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Adnan kocabuğa dedi ki:

    teşekkürler murat hocam..

BİR YORUM YAZ
domain