BEDAVA GEZİ İPUÇLARI-2

  • 30 Ağustos 2013
  • 4.218 kez görüntülendi.

                                    BEDAVA GEZİ İPUÇLARI-2

Merhaba, yazımızın bu bölümünde diğer kredi kartlarının avantajlarından bahsedip, havayolu firmalarının mil programlarından bahsedeceğim.

HALKBANK -PARAFLY-
Murat Boz’un reklam filmleriyle başlangıçta PARAF kredi kartını çıkaran Halkbank, seyahat edenlere yönelik olarak kısa bir süre sonra PARAFLY kredi kartını sunarak bu pazara hızlı girdi. Seyahat organizasyonlarında tıpkı ADİOS gibi SETUR firmasının alt yapısını kullanan PARAFLY düzenlediği kampanyalarla adından kısa bir süre içerisinde bahsettirmeyi başardı.
PARAFLY’ın dikkat çeken ilk kampanyası KÜSÜRATLARI UÇURDUK kampanyası. 199 tl’ye kadar uçak biletlerinizi 100 tl’ye alma gibi bir imkan sunuyor. 299 tl bileti 200 tl şeklinde almak mümkün. 31 ARALIK 2013’e kadar geçerli bu kampanyada her kullanıcının 9 işlem yapma hakkı var. Basit bir hesapla maksimum 9×99: 891 tl buradan kazancınız olabilir. İyi de ben dokuz işlem yapmayacağım diyorsanız, çevrenizdeki kişilerin de uçak biletini bu kampanya kapsamında değerlendirmeniz mümkün. Yalnız uçak biletlerinin hava yolu firmasının kendi web sitesinden alınması şart.

singapur bal mumu (800x600) 
Parafly’da topladığınız puanları yurtdışı turlarda 5 kata kadar daha değerli kullanabiliyorsunuz fakat; bankanın puan kampanyaları şu an çok az, bu konuda ADİOS kredi kartının yanına bile yaklaşamaz.Bu konuda kullanıcılarını hayal kırıklığın uğratan PARAFLY’ın ileriki dönemlerde puan kampanyalarının artacağını umut etmekteyiz.
Parafly’ın daha bir çok konuda avantajları mevcut cumartesi restoran indirimi, her yer lounge kampanyası gibi. Kredi kartının resmi internet sitesini incelemenizi öneririm.
http://www.parafly.com.tr/
http://www.parafly.com.tr/Ayricaliklariniz/Index/2
Yine takipçisi olduğum http://forum.donanimhaber.com/m_76207854/tm.htm konusunu incelemenizde yarar var.

TÜRKİYE İŞ BANKASI -MAXIMILES
İş Bankası tarafından 2008 yılı sonunda çıkartılan Maximiles kredi kartı, yurtiçi veya yurtdışında yaptığınız alışverişlerden en az %1 Maximil biriktirerek istediğiniz havayolu firmasından bilet bedeli kaç lira ise o kadar Maximil harcayarak bedava uçak bileti kazanmanızı sağlıyor.
Maximiles’ı diğer mil kredi kartlarından ayıran en büyük özellik ise puanlarınızla sizinle aynı soyada sahip olmayan kişiler de bilet alabilmeniz.
midilli (720x540)

 AKBANK -WİNGS-
1 TL’nin 1 mil’e eşit olduğu uygulamada yüksek tutarda harcamaları olanlar için avantajlı bir kart. Wings aynı zamanda Axess’e özgü ChipPara uygulamasını Wings kredi kartı müşterilerinin hizmetine sunduğu için tüketicilere (Wings kredi kartı kullanıcılarına) ChipParalarını Telefon Bankacılığı’ndan MilPuan’a çevirme imkanı da sunuyor. ChipPara kullanmak istemeyen Wings kart sahiplerinin talimat vererek ChipParalarını otomatik olarak Mil Puan’a çevirme imkanı da var.
http://www.wingscard.com.tr/
http://www.gezginleralemi.com/
Seyahatlerinizde hava yolunu çok sık kullanıyor iseniz kredi kartlarının avantajlarının yanında hava yolu firmalarının mil programlarına da dahil olmanızı tavsiye ederim. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamalar ile yaptığınız her uçuştan sadakat yolcu programı kapsamında ücretsiz uçuş kazanmanız mümkün.
Örneğin Türk Hava Yolları ile yolculuk ediyorsanız;
http://www.turkishairlines.com/tr-tr/miles-and-smiles/anasayfa üye olabilir her uçuşunuza mil kazanabilirsiniz ayrıca program ortakları dahilinde yaptığınız bazı harcamalardan da ekstra mil kazanımı mümkün.
Pegasus ile yolculuk ediyorsanız; http://www.flypgs.com/plus/
Atlas Jet ile yolculuk ediyorsanız; https://www.jetmil.com/JetmilWeb/
Sun exspres ile yolculuk ediyorsanız; http://sunpoints.sunexpress.com/index.php?lang=tr

Bedava gezi ipuçları 3. bölümde kredi kartı kullanmayan özellikle öğrencilere, gençlere yönelik önerilerim olacak.

singapur (800x600)

                                                                        

                                                                          

 

 

 

SEYAHATLE KALIN…
 30-08-2013/ADANA
MURAT ÇOKSEYREK

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
domain