KAPADOKYA’DAN PARLAYAN GÜNEŞ ; KLEOS TRAVEL…

  • 14 Ağustos 2015
  • KAPADOKYA’DAN PARLAYAN GÜNEŞ ; KLEOS TRAVEL… için yorumlar kapalı
  • 3.432 kez görüntülendi.

Sevgili Dostlar. Gezmelerde.com gezi -seyahat portalımızın bu yazımızdaki konuğu ülkemizden olduğu kadar özellikle Amerika, Latin Amerika, Avrupa gibi dünyanın pek çok ülkesinden misafirlerini ağırlayan KLEOS TOURİSM & TRAVEL acente sahibi Sayın Ömür Zibel. Misafirleri arasında tarihi aksiyon filmlerinden biri olan Gladyatör’ün efsane oyuncu Russell Crowe, Fenerbahçeli futbolcu Diago Rivas, İnstagram fenomeni ve Fitness uzmanı Brezilyalı ünlü Gabriela Pupliesi gibi birçok ünlü de olan KLEOS seçkin-VIP bir hizmet anlayışı ile hizmet vermekte. Turizm anlamında global dünyanın değişim ve gelişimindeki hedefleri dikkate alan KLEOS TOURİSM & TRAVEL CAPADOCİA acenta sahibi Sayın Ömür Zibel Beyefendi ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

DSCF5307  DSCF5304

Ömür Bey öncelikle gezmelerde.com web sayfamıza konuk olduğunuz için sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Emine Hanım tarihsel, sanatsal, mitolojik, arkeolojik birçok unsuru seyahat ve ülkemizin kültürel değerleriyle ile birleştiren artı ilgiyle takip ettiğim www.gezmelerde.com web sayfanızda olmak benim için de oldukça keyifli ben de öncelikle bunu belirtmeliyim..

DSCF5286 DSCF5251

Ömür Bey Kleos Tourisim&Travel ile birlikte bize biraz turizm geçmişinizden bahsedebilir misiniz?

Emine Hanım yaklaşık 10 yıldır turizm sektöründeyim.Turizm anlamında yıllardır edinmiş olduğum bilgi beceri ve deneyimlerimi Kleos Tourisim&Travel ile birleştirerek bu sektöre girmiş bulunmaktayım.

Kleos Tourism &Travel konuklarınızdan ve gözlemlerimden anladığım kadarıyla VIP hizmet veren bir seyahat acentesi. Kleos olarak misafirlerinize hizmet anlamında sağladığınız ayrıcalıklarınız nelerdir?

DSCF5236

 

 

 

 

 

 

 

Emine Hanım acente olarak en temelde ilkemiz misafirlerimize kendilerini özel hissettirecek detayların bütününe dikkat etmek. Bunun yanında misafirlerimizi birer müşteri gibi görmekten ziyade evimize gelen bir konuk gibi ağırlama, samimiyet acentemizi ve bizi tercih edenleri ayrıcalıklı kılan diğer nitelikler.

Anadolu insanının dostane ve sıcakkanlı yapısını dostlarımız fazlasıyla hissettiği için sonrasında gittikleri ülkelerde ve şehirlerde bizleri yakınlarına tavsiye etmeleri bizi gerçekten oldukça onore etmekte.

DSCF5314    DSCF5311

Kleos olarak tercih ettiğimiz bir başka nokta ise çok kalabalık turlar yerine birkaç kişilik ve her misafirin talebine uygun hizmet politikası sergilemek. Konuklarımız buraya geldiğinde iki gün dahi kalacak olsalar bizim yaşam tarzımızı, yemek kültürümüzü kısacası bizim kültürümüzü tanımalı ilkesinden hareketle yola çıkıyoruz. Bu noktada tipik ticaret ve müşteri ilişkisi kapsamının dışında kendilerini bizlerden biri ve konuğumuz olarak görmelerini istiyoruz.

Ömür Bey yurt içi ve yurt dışından birçok misafir sizi tercih etmekte.Bu anlamda klasik bir seyahat anlayışından farklı olarak izlemiş olduğunuz politika ya da yol haritasından bize söz edebilir misiniz?

DSCF5278  DSCF5199

Emine Hanım evet bizim Kapadokya bölgesinde misafirlerimizin muhakkak görmesi gereken ve çizmiş olduğumuz belirli bir alan var. Ancak bizim bu anlamdaki yol haritamız Kapadokya’nın sadece Üç Güzeller ya da belirli birkaç alandan ibaret olmadığını düzenlemiş olduğumuz turlarla konuklarımıza kanıtlamak. Bu nedenle Kapadokya’yı ve bu kültürü daha iyi anlayabilmeleri için ekstra yerleri görmelerini sağlayıp buraları tanıtmamız bizi tercih etmelerinin nedeni. Bir başka örnekle sorunuzun yanıtını netleştirmem gerekirse mesela Kapadokya’da Uçhisar adı verilen bir bölge vardır. Buraya gittiğimizde konuklarımıza sadece Uçhisar kalesini göstermiyoruz, aşağı inip peri bacalarından oluşan evlerimizi de görmelerini sağlayıp inip orada bir kahve molası veriyoruz. Konuklarımız bu evlerde yaşayan insanları ve onların yaşam alanını görünce gerçekten çok mutlu oluyor ve onlarla sohbet etme imkanına sahip oluyor.Bu gibi farklılıklara ve detaylara dikkat etmemiz misafirlerimizi cezbediyor.

DSCF5244 DSCF5239

Bütün bunlar evet gerçekten Kleos’u farklı kılan nitelikler.

Bir başka nokta konuklarımızı ağırlarken yemek seçimlerimiz. Özellikle yemeklerimizde bu bölgeye has yani lokal yemeklerin doğal ortamlarda yenebileceği mekanlara dikkat ediyoruz. Çünkü artık insanlar zaten bulundukları metropollerde restoran kültürü ve yemek anlayışını biliyorlar. Konuklarımızı misafir ettiğimiz yerler ailece işletilen aslında köy evleri. Bu mekanda masada bulunan her şey organik kendi bahçelerinden ve dalından koparılmakta.

DSCF5228 DSCF5214

Tereyağından peynire, zeytine, reçellere varana dek köylü ailemiz kendileri ortaya çıkarmakta. Şaraplarını ve pekmezlerini kendi bağlarından üretmekte ve yemeklerin hemen tamamı çömleklerde tandırda pişmekte. Dolayısıyla marketlerden alınan hemen hemen hiçbirşey yok. Burada aslında yemek yediğiniz mekan aslında bir köylünün evi..

Yöresel ve lokal yemekler derken bunlar nelerdir?

Çömleklerde ve tandırda pişen kabak çiçeği dolması, yaprak sarma, kaburga ve özellikle bizim bölgeye has olan mantı özellikle misafirlerimize önerdiğimiz lezzetler.

DSCF5211 DSCF5212

Ömür Bey gerçekten bunlar muhteşem..

Konuklarınız ağırlıklı olarak hangi ülke ve şehirlerden gelmekte?

Kleos Tour olarak dünyanın pek çok ülkesinden gelen misafirimizi ağırlamaktayız.Ancak ağırlıklı olarak Latin Amerika Brezilya, Meksika gibi ülkelerden gelen konuklar bizi tercih etmekte.

Neden peki özellikle o ülkeler?

Bu tercihte bizim hizmet ve misafir memnuniyet politikamız ciddi anlamda etkili oldu.Bu nedenle o bölgelerden gelen ve bizim ayrıcalıklı hizmet anlayışımızdan memnun kalan konuklarımız bizi kendi ülkelerinde yakınlarına ve arkadaşlarına önerdiler. Brezilya dedim mesela İnstagram fenomeni ve Fitness uzmanı Brezilyalı ünlü Gabriela Pupliesi Kleos’u tercih etti ve bu noktada Brezilya’dan gelen pek çok kişinin bizimle birlikte hareket etmesine kapı araladı.

11868605_1623957297886012_2090548608_n

Güzel Atlar Ülkesi adını verdiğimiz Kapadokya bölgesi inanç turizmi açısından da oldukça özel bir bölge.İnanç turizmi bağlamında gelen konuklarınız da vardır sanıyorum.

Tabi Emine Hanım.Bu bölge birçok kadim kültüre ve topluma ev sahipliği yapmış yeraltı şehirleri, kaya mezarları ve kiliseleriyle dünyada benzeri olmayan bir noktada. Hıristiyanlarca oldukça kutsal olan Aziz Paul’un yaptığı yolculuklardan biri de bu bölgedir. Günümüzde kayalara oyulmuş yüzlerce kilisenin varlığıyla Bizans döneminde yoğun bir Hıristiyan yerleşimine sahne olmuş dinsel merkezlerden birisi olan Kapadokya’da ilk Hıristiyan topluluklarının oluşmasını sağlayan nokta da Aziz Paul’un yaptığı ikinci yolculuk olabileceği düşünülmektedir. Havari Petrus da birinci mektubunda burada yaşayan Hıristiyanlardan söz eder.

kapadokyakilise1258746904l1jb4YJ

Peki misafiriniz olan ve bize açıklayabileceğiniz dünyaca ünlü isimler var mı?

Evet Emine Hanım birçok VIP konuğumuz olmakla birlikte isimlerini size ifade edebileceğim az evvel belirttiğim Brezilyalı ünlü Gabriela Pupliesi, Fenerbahçe li futbolcu Diago Rivas ve 2000 yılında Gladyatör filmiyle en iyi oyuncu Akademi Ödülü’nü almış olan ünlü oyuncu Russell Crowe gibi ünlülerdir. Bununla birlikte önümüzdeki günlerde 10 kişilik bir aile gurubuyla gelecek olan Brezilyalı politikacılar konuğumuz olacak.

kleoss

Harika demek Rusell Crowe de sizi tercih edenlerden..

Evet Emine Hanım..

russeş

Ömür Bey sizin de bildiğiniz gibi Kapadokya ile özdeşleştirilen Balon turları oldukça ilgi görmekte.Sizler bu noktada Balon turları düzenliyor musunuz?

Kapadokya’da yapabileceğiniz en eğlenceli aktivitelerden biri de hiç şüphesiz balon turlarıdır.Kleos ve Vera Taşımacılık olarak misafirlerimize Kapadokya’nın eşsiz peri bacalarını rengarenk balonlar ile gözleyebilecekleri güvenilir pilotlarımız ve balonlarımız eşliğinde bu hizmeti sunmaktayız.

kapadokya-balon-turu-5 kapadokya_balon_turu2

Sayın Ömür Zibel, Kapadokya bölgesinin turizm anlamında gözlemlediğiniz ve yaşadığınız sıkıntıları nelerdir?

Öncelikle çok büyük bir kültür mirasına sahip olan Kapadokya bölgesi tanıtım açısından belli alanlarda eksik kalıyor. Halk kendi çabalarıyla gelen turistlerle tanıtıma katkı sunmaya çalışıyor ve elbette ki yeterli olmuyor. Her alanda ve her yerde olduğu gibi suistimaller yapıldığı durumlarda bölge sıkıntıya düşüyor. Bir başka noktada otelcilik ve servis anlamında deneyimli personel ihtiyacı bölgede varlığını ciddi anlamda hissettirmekte.

Ömür Bey ,son dönemlerde ülke gündemini ciddi anlamda sarsan siyasi-politik gelişmeler turizm anlamında sizleri ne derece etkiledi.

Emine Hanım maalesef ülkemizde yaşanan siyasi-politik gelişmeler ve bunların yansımaları bizleri ciddi anlamda etkiledi.Özellikle yurt dışından gelen konuklarımızın bir kısmı Türkiye şu an güvenlik anlamında sıkıntılar yaşıyor nedeniyle rezervasyonları erteleme taleplerinde bulundular. En kısa sürede bu olumsuzlukların sona ermesi ülkemiz açısından oldukça önemli.

DSCF5254 DSCF5249

Turizm ve bölgenin tanınmasında ciddi anlamda katkılar sağlayan KLEOS TRAVEL&TOUR acenta sahibi Sayın Ömür Zibel Beyefendi.www.gezmelerde.com web site gurup ve sayfalarımız adına bize ayırdığınız zamanve çok değerli görüşleriniz için tekrar teşekkürlerimizi sunarız.

DSCF5303

Esas ben teşekkürlerimi sunarım Emine Hanım.Böylesine güzel bir sohbete eşlik eden gezi-seyahat portalınızın konuğu olduğum için.

gizem siyah beyaz2

EMİNE GÜCEK

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
domain